Nieumiejętnych pouczać?

Uczynki miłosierne co do duszy……jest ich siedem…..drugi z nich: NIEUMIEJĘTNYCH POUCZAĆ…..

Tak to rozważam, rozważałem wracając z pracy…. autem! W godzinach szczytu! Jakiś pajac zajechał mi drogę, więc szczerze z całego serca życzyłem mu: !@#$%^&*>^%$#@!*!!!!!!! Kierunkowskazy też są po coś i wypadałoby manewr zasygnalizować, bo co to ja jestem…. jasnowidz?

Tak więc sobie myślę w oparach duszącej się wątróbki drobiowej i gotujących się ziemniaków, bo to na 20 min od gotowania wystarczy i nawet nie trzeba sprawdzać widelcem, że to takie nasze WSPOMAGANIE, te uczynki i co do duszy i co do ciała; żeby nam było lżej, tak po ludzku, żyć, przeżyć jakoś te dziesiąt lat… tu… t i teraz! Właśnie TU i TERAZ!

Ni mniej ni później!

Wiem, że NIEPOKÓJ to może wywoływać ale cóż… trzeba rzeczywistość oną taką przyjąć jakową, by ona nie była… pewnie, że można się boksować z nią… ja np. „uciekłem” w historię; w opary książek i inkunabułów, do czytelń, archiwów i innych oaz, „machin wyobraźni… już taki jestem, że jak w coś „wejdę” to znikam tam do spodu, zatracam się w tym… pisząc magisterkę czułem ból torturowanych AK-owców, łzy ciekły mi jak grochy… co się stało? Pyta mama; a nic… magisterkę piszę….

… ale dogoniła mnie ta rzeczywistość no i co? No i nic, trudno, trza ją wziąć, na plecy, na garba i robić swoje, pewne jest to jedno, że robić swoje, póki jeszcze ciut się chce!

Winorośl można sadzić również przy pergolach. Tak sadzimy odmiany najodporniejsze, które wytrzymują mrozy przekraczające -27°C.

Przy sadzeniu winorośli należy pamiętać że korzenie tej rośliny wytrzymują temperaturę do -8 ÷ -12°C, podczas gdy pozostałe części krzewu znacznie więcej. Optymalne warunki do rozwoju korzeni w naszym klimacie panują na głębokości 25 – 35 cm i taka głębokość całkowicie wystarcza, by je chronić przed mrozami w czasie bezśnieżnych zim. Krzewy posadzone zbyt płytko przemarzają, a te posadzone zbyt głęboko rosną słabo.

„Chaos i Porządek – uśmiechnął się Villentretenmerth – Pamiętasz, Geralt? Chaos, to agresja, Porządek to obrona  przed nią. Warto pędzić na koniec świata, by przeciwstawić się agresji i złu, prawda, wiedźminie?

(…)

Tak – przerwał smok. – Cóż, takie czasy. Stworzenia, które wy zwykliście nazywać potworami, od pewnego czasu czują się coraz bardziej zagrożone przez ludzi. Nie dają sobie rady same. Potrzebują Obrońcy. Takiego … Wiedźmina! (…)

To nie była stopniowa, rozmazująca się transformacja, ani mgliste, roztętnione drżenie jak przy iluzji. To było nagłe jak mgnienie oka. W miejscu, gdzie przed sekundą stał kędzierzawy rycerz w tunice ozdobionej trzema czarnymi ptakami, siedział złoty smok, wyciągając wdzięcznie długą, smukłą szyję. Skłoniwszy głowę smok rozpostarł skrzydła, olśniewająco złote w promieniach słońca.”

Reklamy

One response to “Nieumiejętnych pouczać?

  1. …że powtórzę: …tylu pogan do nawrócenia.
    Wrócę…to resztę dopowiem. Wątróbkę duszę….taki dzień, że na wątrobie coś nam (za)leży…Głodnych nakarmić, spragnionych napoić, nagich przyodziać, podróżnych w dom przyjąć………….czy to ja tylko taka staroświecka czy czasy podłe, delikatnym duszom nieprzychylne…ale to już inna historia, ale czy aby na pewno……….. Smoku….olśniewająco złote w promieniach słońca, olśniewająco…………………………

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s