Winobranie V – Rekapitulacja wtórna

Cuda natury

Dzieło Boga….

Czy:

cuda Boga

dzieła natury?

Ale do meritum;

Głównym sukcesem współczesnych i przeszłych „modernistów” – umownie ich tak nazwijmy, albo „spustoszycieli Winnicy” było zanegowanie rzeczywistości nadprzyrodzonej, lub „wyjęcie jej” z porządku, Ładu, wyodrębnienie, a potem zanegowanie i poddanie relatywizmowi! I nam tę dialektykę narzucili; pod – progowo, podświadomie etc….

Człowiek z Winnicy, tej „przed -spustoszeniowej” nie zadaje pytania tego typu, bo dla niego to oczywiste: cuda natury to dzieło Boga! Bo Bóg to natura! Kropka! Punkt!

Zatem „Stwierdzenie ,iż nie ma niczego piękniejszego niż cuda natury nie oznacza chyba, że popełniam grzech, nie pisząc słowa o Bogu w tej materii” No nie! Dla „przedspustoszeniowca” jest to oczywiste a priori, nie potrzebuje wyjaśnienia, objaśnienia, dookreślania….

Podobnie kiedy Pius XI używa terminu „Kościół Chrystusowy” to ma na myśli Kościół Powszechny – bo „catholicos” powszechny znaczy, a nie „pachruści odszczepiennych”  Winnico wybrana!….

„skróty myślowe, zachwyty cudami natury to chyba dostateczne zachwyty nad tym, co stworzył Dobry Pan Bóg…..to moja forma modlitwy dziękczynnej….życie cudem jest i tyle” – oczywiście!

To najpiękniejsza forma modlitwy!

Ludzie często mylą „modlitwę” z pacierzem, a przecież ”modlitwa” czyli zwrócenie się stworzenia bezpośrednio do Boga, to najpiękniejsza forma medytacji chrześcijańskiej – o medytacji też będzie jak upłynie tyle czasu, ile potrzeba! 😉

HUME pisze : ” Tym, co określa moralność ,jest uczucie” – uczucie jest subiektywne, podlega fluktuacji, zmiennym… Hierarchiczne uwspółrzędnienie; jak mawiał o. Warszawski

O.Warszawski, legendarny Kapelan zgrupowania ”Radosław” jezuita z Winnicy „przedspustoszeniowej”, który głosił rekolekcje („Myśl jest bronią”) w Sand Bostel dla jeńców z Powstania Warszawskiego – też o tym będzie, „tutej”, musi być… tak pisał:

„Jestem Centrum, którego całość, jest częścią, coraz to większych całości w Hierarchicznym uwspółrzędnieniu”

A więc uczucie i rozum, rozum i uczucie, co jest ważniejsze w samochodzie? Układ kierowniczy, czy łożyska Mc Persona? Wszystko! Cały układ musi działać.  Ontologicznie i metafizycznie rzeczywistość natura jest i tyle, i cześć, i koniec kropka; ale o tym też będzie….

Uff… Wysoko stawia Poprzeczki i karze pracować niemożebnie! 😉

Mistrz i Małgorzata w jednym! 😀

Reklamy

3 responses to “Winobranie V – Rekapitulacja wtórna

 1. bądź cierpliwa……czekaj na ZNAKI, one przyjdą, ale nie walcz, nie szamocz się, nie rozglądaj niecierpliwie…przyjdzie czas i Dobry Pan Bóg postawi na Twojej drodze tyle znaków, ile będziesz zdolna odczytać…Od Ciebie zależy czy zauważysz , czy będziesz umiała…..A na końcu postawi na Twojej drodze kogoś, kto pomoże odczytać KODY, kto da Ci taką księgę rozszyfrowującą….. może to będzie jeden mądry mąż, może wielu…ale Ty czekaj i nie ruszaj nerwowo głową, nie rozglądaj się za byle czym…Wszystko ma swój czas, miejsce, okoliczności….jesteś jedną z tych, którym dane jest wiedzieć….
  Tak mniej więcej wyglądała rozmowa z pewnym o. franciszkaninem, gdy znalazłam się o jeden jedyny krok nad przepaścią….On mnie nie zatrzymał, On spowodował ,że zrozumiałam czego chcę ,jak chcę i czy w ogóle chcę…..NIE WSZYSTKO NA SPRZEDAŻ , więc nie opowiem co mi się przydarzyło, jaka była treść SPOWIEDZI, bo od tego zaczęliśmy i co tam jeszcze ten mądry i cierpliwy człowiek mi powiedział…..No, może jeszcze trochę kiedyś dopowiem…..

  A teraz jest tak, że……,ze chyba jeden z tych ” mądrych mężów” skrzyżował drogę z moją ścieżką i…..dzieją się, dzieją sprawy….. Wiem to już od dnia ,gdy pewna znajoma-nieznajoma Iwonka „kazała” nam się zakolegować na pewnym portalu społecznościowym… Był to czas CIEMNOŚCI…działy się sprawy niefajne w moim życiu, ktore zatruwały nie tyle moją duszę, bo ona dawała radę, ale raczej mój umysł.
  HUME mówi: ” Obscurity is painful to the mind” co tłumaczy się na ludzki język : CIEMNOŚĆ JEST CIERPIENIEM UMYSŁU. Przyszedł Smok i zapalił ogień….no ,jak to smok i zaczęło się robić jasno….

  Wiem, wiem, że Noe mnie udusi….ale cóż robić…..PRAWDA…..PRAWDA nade wszystko 🙂 …i jak to kiedyś mawiano: PRAWDA CZASU,PRAWDA EKRANU….musiałam powalić w klawikord i zostawić na monitorze ślad…..:)

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s