bojaźń boźa………..czyli PPS (12)

Napisał ktoś do mnie prywatnie, że Boga się nie boję: „Małgorzato, Boga się nie boisz, wypisując takie rzeczy …” Otóż właśnie ” boję się”…..ale nie strach to pusty, a bojaźń na miłości oparta…Milczenie to przyzwolenie na grzech, na nieprawdę, na kłamstwo, na panowanie sił nieczystych etc….krótko mówiąc milczenie to grzech zaniechania, a ten najstraszniejszy bywa, bo przyzwała na najgorsze zło, otwiera bramy ….sami wiecie komu/czemu……..Mamy juź reformy i pomysły na reformy, o jakich się nie śniło w przedsoborowym Kosciele….oto skutki poczynań biskupów tzw. Intelektualistów, co ponad miarę ukochali swoje poszukiwania folizoficzne i przedłożyli je ponad naukę Jezusa i Kościoła, a w świecie, do którego tak współczesny Kościół chce równać, jakież zmiany……pisać nie muszę…..grzech goni grzech, zgorszenie goni zgorszenie. ….i Kościół ma iść za tym, co leży u podstaw zła nękającego świat w imię przystosowania wiary do potrzeb świata. …..i my, którzy tworzymy wspólnotę, którzy tworzymy KOSCIOŁ (nie)spokojnie się temu mamy przyglądać. ……………o tempora, o mores…….czas ładować się na Arkę i czekać potopu……czy czas nasłuchiwać trąb Sądu,,,, a może czas na walkę………….

Advertisements

3 responses to “bojaźń boźa………..czyli PPS (12)

 1. Zostałeś powołany!
  Czyż nie było lepszych?

  „Do przyszłości, czy przeszłości, do czasów, w których myśl jest wolna, w których ludzie różnią się między sobą i nie żyją samotnie. Do czasów, w których istnieje prawda (…) Z epoki identyczności, z epoki samotności, z epoki Wielkiego Brata, z epoki dwójmyślenia pozdrawiam was!”
  George Orwell

  Lubię to

 2. A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią (Łk 21,16). I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich (Łk 21,17)

  Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s