Paradnia Pana Smoka PPS (8)

Ks. inf. Joseph Clifford Fenton powiedział : ” Czuję, że to zgromadzenie jest kompletnie w duchu liberalizmu.[…] jest to wstrząsające rozczarowanie. Nigdy nie podejrzewałem, ze episkopat może  być tak zliberalizowany. Wygląda na to, że ten sobór oznacza koniec religii katolickiej, jaką znamy”.

I, że co? Sobór…wielkie intelektualne postaci KK, wielkie słowa, wielkie po nich czyny….i wszystko to….dzieło zniszczenia??? Nic ,co buduje, wszystko ,by zniszczyć…….

TYLKO PRAWDA JEST CIEKAWA……więc jaka ona ,jaka ta prawda……

Kościół jest obecnie targany największym kryzysem od czasów  protestanckiej reformacji,a może i od czasów herezji ariańskiej.Papież Paweł  mówił o dymie szatana,który przeniknął do wnętrza….więc sobór to dzieło…szatana być może…..Aż tak???

Owocem Vaticanum II jest powszechne przekonanie o potrzebie przystosowania wiary do potrzeb świata.De facto to świat tworzy program Kościoła ,a Kościół nie jest już przewodnikiem,wielkim doradcą.

Hume mówił: ” Wstrząsy w naturze,cudowne przypadki i czyniący cuda ludzie,choć sprzeczne są z zamiarami mądrego nadzorcy, na rodzaju ludzkim robią wrażenie , które jest źródłem wszelkiej religijności”. Ja  pójdę dalej…wszelkie zmiany,często niezgodne z natura człowieka, z jego moralnością, estetyka, płciowością, rolami przypisanymi przez naturę,czytaj: ” wielkiego, madrego nadzorcę „….wszelkie zmiany dopasowywane sa do wiary…. zgodnie z potrzebami,trendami świata.Czy to już zwiastuny końca świata, chylenia się ku upadkowi gatunku ludzkiego…..Bowiem człowiek zatracił instynkt samozachowawczy,nie mówiąc już o kręgosłupie moralnym,o czystej,niezachwianej wierze…..Ale ,jak ma odszukać właściwe drogi,gdy Kościól jest wielkim doradca w duchu modernistyczno- liberalnymi,gdy Kościół w posoborowym  pędzie ku nowoczesności sam zatracił azymut,kierując się potrzebami  swiata……….

No dobrze,ale KOŚCIÓŁ….to nie jakiś bezosobowy twór….Pomijam,ze KOŚCIÓŁ to MY….ale pytam smiało o tzw. hierarchów.. i zadaje trudne i bolesne pytanie:  KTO JEST TEMU WINIEN……..

cdn…

Reklamy

2 responses to “Paradnia Pana Smoka PPS (8)

 1. Duchowieństwo i wierni będą maszerować pod masońskim sztandarem przekonani jeszcze że kroczą pod papieską flagą
  Święt yPius X potępił katolików-liberałów, demokratów chrześcijańskich, modernistów uznając ich za „najbardziej niebezpieczną klikę… usiłującą przywieść Kościół do ich sposobu myślenia. Poprzez przebiegłość i zakłamanie tego perfidnego liberalnego katolicyzmu który, z trudem utrzymując się na granicy potępionego błędu, usiłuje zachowywać pozory systemu przestrzegającego najczystszej doktryny… Ksiądz ma za zadanie wykryć ich przewrotne knowania. Liberalni katolicy są wilkami odzianymi w owcze skóry”.

  W Encyklice Pieni l’animo opublikowanej dnia 28 lipca 1906 roku św. Pius X przestrzega również przeciwko wrogiej infiltracji w Kościele i wyraźnie mówi o „duchu niekarności i nieposłuszeństwa, widocznym pośród duchowieństwa. Taki to duch – kontynuuje Papież – przenika aż do seminariów, szerząc zepsucie wśród seminarzystów i młodych księży. W celu zniszczenia doktryny stosują coś w rodzaju TAJEMNEJ propagandy, zwodząc młodych ludzi, którzy w zaciszu seminariów przygotowują się do kapłaństwa”.

  Następnie w Encyklice Pascendi, ogłoszonej dnia 8 września 1907 roku, Papież donosi, iż „…wrogowie dotarli do SAMEGO SERCA KOŚCIOŁA, a wrogowie ci tym większym napawają strachem im bardziej się ukrywają. …Mówimy tu o znacznej liczbie… księży… Oni to od środka knują zniszczenie Kościoła. Niebezpieczeństwo tkwi dziś niejako W SAMYM ŁONIE, W SAMYCH ŻYŁACH KOŚCIOŁA… oni [moderniści] nie ugodzili w gałązki…, lecz w sam korzeń, to znaczy w Wiarę”.

  Ponadto św. Pius X, w przemówieniu wystosowanym w czasie uroczystości nałożenia biretów kardynalskich nowym purpuratom w dniu 27 maja 1914 roku wypowiedział te słowa: „Och jak wielu marynarzy, sterników, jak wielu KAPITANÓW, pokładając ufność w tych świeckich nowinkach i w fałszywej nauce czasu teraźniejszego, tonie i innych zatapia zamiast wytrwale płynąć do portu!” (Św. Pius X, A.A.S. 1914, ss. 260-262).

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s