Trochę prywaty – wuj Michał Serednicki

wuj Michał_1wuj Michał_2wuj Michał_3

Porucznik piechoty rezerwy Michał Józef Serednicki syn Ambrożego i Zofii z Brunów urodził się 31 października 1897 roku w Sanoku. Był absolwent seminarium nauczycielskiego oraz austriackiej szkoły oficerskiej. Podczas I wojny światowej walczył w szeregach armii austriackiej. Od 10 listopada do 31 listopada 1918 roku służył w Milicji Miejskiej w Kętach. W Wojsku Polskim ochotniczo od 1 grudnia 1918 do 17 grudnia 1920. Na froncie bolszewickim od marca 1920 do 14 września 1920. Podczas działań wojennych został ranny. Mianowany na stopień podporucznika ze starszeństwem z dnia 1 lipca 1925 roku. Na stopień porucznika mianowany 19 marca 1939 roku. Przydzielony do Powiatowej Komendy Uzupełnień w Ostrowcu oraz do 2 Pułku Piechoty Legionu Nauczycielskiego. W sierpniu 1939 roku został zmobilizowany do Wojska Polskiego.

W 1939 r. dostał się do sowieckiej niewoli. Więzień obozu w Ostaszkowie. Jego nazwisko figuruje na liście wywózkowej NKWD L.050/3 (94), pozycja Nr 4884.
Z ostaszkowskiego więzienia przewieziony do Kalinina(obecnie Twer) i tam zamordowany. Zwłoki przewieziono i zakopano w dołach śmierci w Miednoje”.
W wydanej przez Radę OPWiM Księdze „Cmentarnej Polskiego Cmentarza Wojennego w Miednoje, biogram Michała Józefa Serednickiego znajduje się na stronie 798.

Reklamy

One response to “Trochę prywaty – wuj Michał Serednicki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s